Jak zezłomować auto?
Proces złomowania auta każdorazowo należy rozpocząć od umówienia terminu odbioru pojazdu przez naszych pracowników oraz przekazania wstępnych informacji odnośnie danego pojazdu, jego marki, roku produkcji oraz stanu technicznego. Wówczas, gdy pojazd jest niekompletny, należy również taką informację nam przekazać. W takim przypadku wystawiamy stosowne zaświadczenie o przyjęciu pojazdu niekompletnego. Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych informacji dokonujemy wyceny kasacji danego pojazdu oraz ustalamy termin przyjazdu lawety.
Podczas złomowania pojazdu konieczna jest obecność jego właściciela w celu podpisania wszelkich dokumentów. Jeśli nie może on stawić się osobiście, osoba dokonująca czynności w imieniu właściciela musi posiadać pisemne upoważnienie.
Do wystawienia zaświadczenia o demontażu pojazdu niezbędne są:
- dowód rejestracyjny,
- karta pojazdu,
- dowód osobisty właściciela lub osoby upoważnionej.
- Po załadowaniu pojazdu na lawetę jedziemy do biura firmy i tam dopiero po zeskanowaniu odpowiednich dokumentów i wypełnieniu karty przyjęcia pojazdu wydajemy zaświadczenie o kasacji.
Kiedy opłaca się zezłomować samochód?
Złomowanie samochodu jest opłacalne szczególnie w momencie, gdy pojazd uległ szkodzie całkowitej w wyniku kolizji drogowej. Wówczas, gdy naprawa jest niemożliwa, jedyną opcją jest kasacja pojazdu. Jest to opłacalna opcja również w przypadku, gdy naprawa samochodu po wypadku jest możliwa, ale przewyższa jego wartość.
Na zezłomowanie samochodu warto zdecydować się także w przypadku posiadania starych pojazdów, których cena ubezpieczenia jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę ich wartość. Często zdarza się tak, że koszty utrzymania starszych samochodów są zdecydowanie wyższe, ponieważ zdaniem ubezpieczycieli takie pojazdy stwarzają większe ryzyko wypadków niż nowe auta.